Izstādes muzejā 2018. gadā

 

Diāna Vernera. Ceļš 

22. janvāris - 18. februāris

Māksliniece jubilejas izstādē aicina iepazīt ne tikai keramikas, bet arī citu materiālu daudzveidību, priecāties par krāsu, līniju un faktūru spēli. Aplūkojamie, dažādās autortehnikās veidotie darbi ir kā ceļa asociāciju krātuve, kura ietver personīgu pieredzi, emocionālu un vizuālu pārdzīvojumu.

 

Sibīrijas bērni  

12. februāris - 4. marts

Desmit gadu laikā režisore Dzintra Geka intervēja 740 cilvēkus, kuri 1941.gada 14.jūnijā kā bērni tika izsūtīti uz Sibīriju. Tie bija cilvēki, kuri bija izdzīvojuši  un kuri vēlējās savus atmiņu stāstus atstāt nākamajām paaudzēm. Fonda “Sibīrijas bērni” veidotajā izstādē varēs iepazīties ar daļu no Sibīrijas bērnu atmiņām, unikālām fotogrāfijām no izsūtījuma vietām Sibīrijā. 

 

Ogrei – 90

24. februāris - 22. aprīlis

Deviņdesmit  fotomirkļi no Ogres pilsētas vēstures, dzīve pilsētā visā tās daudzveidībā - ikdiena, sadzīve, svētki, cilvēki, tradīcijas, vide. Katram gadam tiks veltīta viena, šajā laikā uzņemta fotogrāfija. Fotogrāfijas papildinās laikmeta liecības – dažādi attiecīgo laiku raksturojoši priekšmeti.

 

Ogres teātris  

27. marts - 3. jūnijs

Sākoties teātra dienām, izstāde var pārvērsties par izrādi vai otrādi! Vizuāli krāšņa skate, ar norādi par pirmajām teātra trupām un izrādēm Ogres pilsētas Biedrību namā un topošām mājām Ogres kultūras centrā.

 

Kārlis Vītols. Gleznas

27. aprīlis - 27. maijs

Gleznotājs un animācijas autorkino veidotājs, spilgta un vizuāli atšķirīga parādība Latvijas mākslā un animācijā nodod skatītāju vērtējumam jaunāko personālizstādi. "ķermenis/miesa ir vienīgais, kas cilvēkam dzīvē pieder, visu pārējo pagaidām vēl var atņemt, tādēļ arī izstādē arī pievēršos pašam pamatam".

 

Felicita Pauļuka

1. jūnijs - 29. jūnijs

Felicita Pauļuka 20. gadsimta otrajā pusē izveidoja latviešu pasteļglezniecības tradīcijas un ir pazīstama kā viena no izcilākajām portreta un akta gleznotājām latviešu mākslā. Izstādi papildina Jāņa Pauļuka gleznotais Mākslinieces portrets.

 

Valdis Kaprālis. Manai zemei Latvijai. 

8. jūnijs - 15. jūlijs

Mākslinieks pazīstams kā ainavists un kluso dabu gleznotājs. Galvenokārt strādā eļļas tehnikā reālisma manierē. Izstādes „Manai zemei Latvijai” darbos krāsu tonalitātē un dabas tēlojumā  jūtama dzimtās zemes mīlestība. 

 

Valda Podkalne un Haralds Jegodzienskis. 

Atspulgi. 4. jūlijs - 19. augusts

Izstāde "Atspulgi" reflektē divu mākslinieku Valdas Podkalnes un Haralda Jegodzienska izfiltrētu pieredzi. Tā tiek transformēta skulptūrās un gleznās -, lai caur tām, izmantojot dažādas perspektīvas, tuvotos izpratnei par realitāti.

 

Ilze Aulmane. Tā vienkārši

20. jūlijs - 2.septembris

"Devos gleznot Ogrē ar akrilu uz audekla, ar prieku, interesi. Ogrē ir bagātīga, daudzveidīga daba. Studēt dabu jebkuram cilvēkam ir vērtīgi. Es uzskatu, ka topu par to, par ko domāju un ko daru, gleznoju. Dievs radījis un ielicis mūs "dārzā", un tā ir liela atbildība - ko ar sevi un savu "dārzu" daram, kā tos uzlūkojam." 

 

Viena diena Ogres novadā - 2018

24. augusts - 30. septembris

Pirmā reize, kad fotogrāfi no visas Latvijas vienojās 24 stundu garā akcijā, lai dokumentētu notikumus Ogres rajona cilvēku darbā un sadzīvē, notika 1988. gadā. Arī šogad, Latvijas simtgadē, fotogrāfi bija aicināti foto mirkļos iemūžināt cilvēkus, vidi un norises Ogres novadā, veidojot šī brīža novada portretu.

 

Mākslas izstāde. Līvzeme

10. oktobris - 4. novembris

Līvu krastā viesojušies un strādājuši mākslinieki no Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Dienvidkorejas, Ungārijas un Latvijas dažādām vietām, mākslas darbos atainojot, "Līvu krasta" portretu. Tā ir mākslinieciski subjektīva, mūsdienīga liecība, kas reizē aktualizē dažādu tautu interesi vienam par otru un radošo sadarbību.

 

Latviešu karavīrs. 1918 - 1940

10. novembris – 2019. g. 6. janvāris

Izstādē eksponēti ar Latvijas armijas militāro vēsturi saistīti priekšmeti no Gunāra Rusiņa, Jāņa Vigupa un Vladimira Balašova privātkolekcijām. Latvijas simtgades jubilejā būs izstādīti priekšmeti, kas attiecas uz laika posmu no Brīvības cīņām līdz 1940.gadam – latviešu karavīru formas tērpi, apbalvojumi, krūšu nozīmes, medaļas un ordeņi (visu pakāpju Lāčplēša, Viestura un Triju Zvaigžņu ordeņi), diplomi, vimpeļi, fotogrāfijas, dokumenti, gleznas, kā arī karavīru personīgās lietas.Informējam, ka muzejā tiek fotogrāfēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 

 .