Muzejpedagoģiskās programmas

Ogres Vēstures un mākslas muzejs piedāvā dažādas un aizraujošas brīvā laika pavadīšanas un izglītošanās iespējas. Šeit ir lieliska iespēja veikt pētījumus, atklājumus un gūt fizisku un garīgu atslodzi no ikdienas steigas.
Muzejpedagoģiskās programmas ir veids kā rast dziļāku izpratni par izstādes vai ekspozīcijas tēmu, ar dažādu metožu palīdzību iedziļināties saturā, izpētīt priekšmetus, kā arī, darbojoties praktiski, atklāt ko jaunu.
Muzejs piedāvā pastāvīgās programmas, kuras darbojas visu gadu, kā arī sezonas un īslaicīgās muzejpedagoģiskās programmas, veidotas konkrētai izstādei.BANKA UN NAUDA

Katrs Ogres pilsētas vēsturiskā centra gājēju ielas nams un pagalms, katrs parks un ieliņa pārsteidz ar savu stāstu.

Ēkā, kur šodien savu mājvietu atradis Ogres Vēstures un mākslas muzejs, reiz skaitīta nauda, slēgti finanšu darījumu līgumi, klabējušas seifu durvis un valdījusi lietišķa atmosfēra. Kādreiz celta kā banka, ēka nu savu auru mainījusi pilnībā, bet vēsturiskais stāsts palicis. Muzejpedagoģiskās programmas laikā runāsim par maksāšanas līdzekļu daudzveidību dažādos vēstures laikaposmos, pētīsim senlaiku monētas un banknotes, iepazīsim Latvijas un citu valstu naudu.

Un kāda izskatītos mūsu katra paša izdotā nauda?

Programma pieejama visa mācību gada garumā.

Maksa par nodarbību klasei EUR 20.00VASKA SVEČU GATAVOŠANA

Ieskats vaska iegūšanas un izmantošanas vēsturē. Pieredzes gūšana senā amatniecības nozarē.

Kopš seniem laikiem vasks ieņēmis īpašu vietu cilvēku saimnieciskajā dzīvē. Tas tika lietots kā svarīgs tirdzniecības un maiņas produkts un senatnē to ikdienas dzīvē izmantoja ļoti plaši – līķu iebalzamēšanai, krāsu izgatavošanai, drēbju un virvju ieziešanai, zīmogu izgatavošanai, rakstīšanai, un, protams, gaismekļos. Vēl joprojām vasku izmanto sveču izgatavošanai, gluši kā sendienās. Toreiz, senatnē, mājokļu izgaismošanai un reliģiskajiem rituāliem.

Nodarbības laikā gatavosim katrs savu vaska sveci.

Programma pieejama līdz 2019.gada 28.februārim.

Maksa par nodarbību klasei EUR 20.00DZELCEĻŠ OGRĒ. ESMU DROŠS PIE DZELZCEĻA

Šodien tik skaistā pilsēta Ogre savulaik kā iecienīta kūrorta un atpūtnieku vieta varēja izveidoties un attīstīties pateicoties ne tikai kalnainajai, mežiem un upēm bagātajai videi, bet arī ļoti veiksmīgajam apstāklim, ka šeit 1861.gadā tika atklāta Latvijā pirmā iekšzemes dzelzceļa līnija Rīga-Dinaburga, un pie tās stacija OGER.

Šodien jārunā jau par trīs dzelzceļa pieturām Ogres pilsētas teritorijā – Ogre, Jaunogre un Pārogre. Dzelzceļa sliedes ir iespēja šķērsot ne tikai speciāli tam paredzētās un iekārtotās vietās, tālab pilsētas ļaudīm, jo īpaši bērniem, ir jāapzinās, ka dzelzceļa tuvums ir ne tikai liela pievienotā vērtība infrastruktūrā, bet katram pašam ir jāizjūt lielu pašatbildību un pienākuma sajūtu, un jāapzinās, ka tikai pats esi atbildīgs par savu drošību.

Nodarbība par drošību dzelzceļa tuvumā, par pareizu uzvedību un drošu rīcību, dzīvojot pilsētā, kur ik dienu cauri kursē daudzi vilcienu sastāvi. Nodarbības laikā ieskats Ogres staciju vēsturē.

                                                                                                                       Programma pieejama visa mācību gada garumā.MANA DZIMTENE LATVIJA


Maza, bet plašajā pasaulē pārliecinoši pamanīta valsts Ziemeļeiropā – Latvijas Republika, mūsu dzimtene.

Gan Baltijas jūra, gan Gaiziņkalns un Daugava… tāpat pilis un muižas, meži un zvejnieku laivas – tas viss ir stāsts par mūsu Latviju.

Muzejpedagoģiskās nodarbības laikā skatīsim Latviju laiku lokos. Kāda bija Latvijas teritorija pirms daudziem tūkstošiem gadu? Kad te ienāca pirmie cilvēki, un kāpēc? Kad radās Latvijas simbolika, kā valsts veidojās, līdz ir tāda, kādu to zinām un pazīstam šodien?

Maksa par nodarbību EUR 10.00
PIETURA OGRE


Reiz vietā, kur līkumotā un krāčainā Ogres upe ietek Daugavā, apkārtnes augstākajā - Ķentas kalnā - apmetās seno baltu cilšu ļaudis. Kopš tiem laikiem daudz gadsimtu pagājis, Ogre un tās ļaudis gana raibu dienu piedzīvojuši. Te dzimušas leģendas par pilsētas nosaukuma izcelsmi; šurp atpūsties brauca galvaspilsētas situētie ļaudis.

Kādreizējā dzelceļa pietura OGERPARK nu mums visiem pazīstama kā OGRE, un saruna par pilsētas iedzīvotājiem un vēsturiskajiem notikumiem aizvedīs mūs uz seniem laikiem.

Muzejpedagoģiskās programmas laikā klausīsimies, stāstīsim, domāsim, un darbosimies.

Programma pieejama visa mācību gada garumā.

Maksa par nodarbību klasei EUR 20.00Grupu iepriekšēja pieteikšana programmai ir obligāta!

Piesakot skolēnu grupas apmeklējumu izstādēs, piedāvājam gida stāstījumu. Maksa - 4.00 € 

Ieeja muzejā, izstāžu apskate bez gida pakalpojuma - bez maksas.

Aicinām pedagogus izteikt savus ierosinājumus un vēlmes turpmāko nodarbību plānošanai,
sazināties ar muzejpedagogu - t. 65024345, e-pasts - jana.iesalniece@gmail.com 

Papildus informācija - 65024345; 65035923


Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 

 .