Aktuālā izstāde


Gleznu izstāde “Ogres pilsētas skati”

Muzejs piedāvā apskatīt Ogres mākslinieku darbus. Spilgtākie pārstāvji – Juris Ģērmanis, Uga Skulme, grafiķe Rasma Zaķe. 

Izstādē eksponētas gleznas no Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājuma, un tās pārstāv trīs glezniecības žanrus – eļļas un akvareļa gleznas un grafiku. 

Darbi tapuši laikā no 20. gs. pirmajai pusei līdz 21. gs. sākumam.



Agnija Ģērmane PIESKĀRIENI


(5.11.–11.12.)

Savās gleznās māksliniece runā par ķermenisku un emocionālu saskarsmi ar dabas elementiem – zemi un ūdeni, sauli un gaisu.

Impulsu šai izstādei devušas Baltijas sanatoriju bagātības – kūdras dubļu vannas, mālu un dūņu aplikācijas, kā arī ūdens procedūras.

Otra izstādes tēma ir Latvijas meži un purvi, zeme un ainava – vieta, kur mēs gūstam dziedinošās bagātības, smeļamies spēkus, atgriežamies līdzsvarā, sajūtamies kā daļa no veselā.

Īpatnējā pieredze, kad it kā pazūd robeža starp ķermeni un vielu sev apkārt, iedvesmojusi jaunām gleznām, kas nolasās kā ļoti vieliskas. Spilgtais vizuālais piedzīvojums ar gaismas, toņu un faktūru spēlēm, atbrīvojoties no smagās, tumšās otrās ādas, rosinājis veidot vairāku gleznu ciklu ar nosaukumu „Terapija”. Tā rodas arī jautājums par to, kas katram indivīdam ir tas, kas viņu harmonizē un ļauj atbrīvoties no liekā, apjaušot savu patību.

Agnija Ģērmane (1964) ir dzimusi Ogrē, 2003. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 1991. gada sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstāžu gan Latvijā, gan ārvalstīs. Paralēli glezniecībai A. Ģērmane strādā mākslas pedagoģijā un kopš 2019. gada vada tēlotājmākslas studiju „Umbra”.


Rūtas Loginas tekstilgleznu izstāde "Svētīts lai top Tavs vārds!"

Laikā, kad pilsēta atkal iemirdzas svētku rotā, ogrēnieties Rūtas Loginas miniatūrie tekstila darbi rosina aizdomāties par adventi un Ziemassvētku brīnuma gaidīšanu. Pēc autores domām, ar dzīšanos pēc materiālām vērtībām šie svētki aizvien vairāk zaudē savu dziļāko nozīmi, kaut advente ir laiks, kad apstāties un apjaust, ka patiesībā mums visiem vajadzīgs dvēseles siltums, miers, savstarpēja harmonija un ticība.

Rūpīgi izšūtajās glezniņās dažādas Bībeles ainas papildinātas ar trāpīgiem citātiem, kar rosina aizdomāties par pasaulīgo un laicīgo un to, ka pēc ikvienas tumsas tomēr aust gaisma.

Viens no tekstilmākslinieces darbiem „Labais gans” pirms dažiem gadiem kļuvis arī par altārgleznu slimnīcas „Gaiļezers” atjaunotajā kapelā, kur pacienti dodas pēc mierinājuma un cerības.

Izstāde skatāma līdz 8. janvārim.