Aktuālās izstādes

Fotoizstāde "Viena diena Ogres novadā"

23.augustā plkst.18.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta jauna  izstāde, kurā tiks izstādīti šī gada 25.maijā notikušās fotoakcijas 
„Viena diena Ogres novadā – 2018” fotogrāfu notvertie mirkļi, kas reflektē mūsu mūsu novada un tās iedzīvotāju ikdienu.

Pirmā reize, kad fotogrāfi no visas Latvijas vienojās 24 stundu akcijā, lai dokumentētu notikumus Ogres rajona cilvēku darbā un sadzīvē notika 1988.gadā. Arī šogad, Latvijas simtgadē, fotogrāfi bija aicināti fotogrāfijās iemūžināt cilvēkus, vidi un norises Ogres novadā, veidojot šī brīža Ogres novada portretu. Visu fotoakciju laikā tapušie darbi kā nozīmīgas laikmeta liecības glabājas Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājumā.
 
Novada dzīvi šogad dokumentējuši 42 fotogrāfi, apliecinot, cik ļoti bezgalīgu māksliniecisku un tematisku daudzveidību iespējams sasniegt, kopīgi stāstot vienas diennakts stāstu par dzīvi un cilvēkiem pasaules mērogam tik niecīgā ģeogrāfiskā telpā kā Ogres novads. Fotogrāfu vidū bija arī septiņi, kas piedalījušies visās  fotoakcijās - Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Biruta Putniņa, Dainis Kārkluvalks, Līga Ločmele, Andris Linde un Vitauts Mihalovskis. Savu dalību šajā notikumā varēja pieteikt ikviens, kurš vēlējās pārbaudīt savas prasmes foto mākslā.
 
Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30.septembrim.


                                                                                          "No bankas līdz muzejam"


Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. 

Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.

Izstāde skatāma līdz 31. decembrim.


Informējam, ka muzejā tiek fotogrāfēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 

 .