Lieldienu kartīšu apsveikumi laiku lokos

Nāc nākdama, Liela diena,
Visi bērni tevis gaida,
Visi bērni tevis gaida,
Aiz vārtiem sasēduši.

Piedāvājam ieskatu apsveikuma kartīšu mākslinieciskajā dizainā un tematikā, mainoties laikiem un vēsturiskajiem notikumiem.

Lieldienās, kas šogad svinamas šaurākā lokā nekā ierasts un kad arī muzejs nevar iepriecināt ar iecerētajām radošajām darbnīcām klātienē, kopīgu olu krāsošanu un rotaļām klātienē, laipni aicināti lejupielādēt un izprintēt trīs dažādas apsveikuma kartītes, ko kopā ar bērniem izkrāsot vai nu pēc vēsturiskās kartītes parauga vai ļaujot vaļu savai fantāzijai. Ticam, ka jūsu tuvinieki vai draugi, kas šogad nevar svinēt svētkus kopā ar jums, būs ļoti priecīgi saņemt šādu paša izkrāsotu Lieldienu apsveikumu pa pastu vai nofotografētu un aizsūtītu kā virtuālu sveicienu! Ļoti priecāsimies, ja savus radošos darbus virtuāli atsūtīsiet arī muzejam!

Lūko šeit!


PĀRGĀJIENA MARŠRUTS - OGRES KANGARI

Piedāvājam izstaigāt pārgājiena maršrutu, kas ļaus labāk iepazīt kalnus Ogres pilsētā. Aplūkojiet fotoattēlu galeriju un iepazīstieties ar stāstu muzeja mājaslapā  vai “Facebook” vietnē. Lūkojoties vēsturiskajos attēlos, varēsit salīdzināt, kā pilsēta laika gaitā mainījusies.

Esam iezīmējuši maršrutu karšu pārlūkā "BalticMaps".

Pieejams arī “GPX” fails, kas ērti lietojams LVM GEO mobilajā lietotnē.

Kopējais kartē iezīmētais pārgājiena garums ir 14 kilometri (7 kilometri -  Pārogrē un 7 kilometri - Ogres centrā un Jaunogrē).

Pārgājiena maršruts vijas cauri gan urbānajai pilsētas daļai (ar asfalta, bruģa un grants segumu), gan zaļajai zonai (parku celiņiem un gājēju iestaigātām meža takām bez speciāla labiekārtojuma).


Ikviens arī tiek aicināts izpildīt uzdevumu – atminēt krustvārdu mīklu. Tās atminējumi atrodami vietās, kurām cauri ved pārgājiena maršruts. Mīklas atrisinājumu var iesniegt muzejam klātienē vai sūtot uz e-pasta adresi ogresmuzejs@ogresnovads.lv. Ikvienam mīklu minēšanas dalībniekam sarūpēts neliels muzeja gatavots tematisks suvenīrs – kalendārs ar Ogres Kangaru kalnu ilustrāciju (pieejams, ierodoties muzejā).


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.