Izstāde "Pirmais radio, televizors, printeris..."

Izstādē apskatāma Didža Puča radiotehnikas un elektronisko ierīču kolekcija. Tā ir patiesi unikāla, jo visus priekšmetus raksturo kaut kas nebijis un inovatīvs tā laika kontekstā.Būs iespēja iepazīties ar Latvijā pirmo televizoru, pirmo radio, printeri, Ogres televīzijas pirmo raidītāju, kā arī citām mūsdienās nu jau neparastām ierīcēm.
Šī kolekcija aptver visai plašu laika periodu – no 20. gs. sākuma līdz pat gadsimta nogalei.
Izstādi papildina iedzīvotāju iesūtītas fotogrāfijas, kurās redzama agrāko laiku elektrotehnika.

Didzis Pučs ar elektroniku un radiosakariem nodarbojas jau vairāk nekā pusgadsimtu. Viņš prot salabot ikvienu ierīci un noķert jebkurus radioviļņus. Viņš zina arī labas skaņas vērtību, cik tā dārga, un prot to iegūt.


Viņš ir neaizstājams eksperts un palīgs filmu režisoriem, kas vēlas radīt autentisku vēsturisko vidi, izmantojot tā laika tehniku. Kolekcijas priekšmeti redzami gan pašmāju daudzsēriju filmā „Sarkanais mežs”, gan Latvijā uzņemtajā Holivudas militārajā trillerī „Warhunt” ar Mikiju Rurku vienā no lomām.


Didzis Pučs dzīvo Lielvārdē, kur viņam ir sava darbnīca, aprīkota ar visu nepieciešamo mēraparatūru un instrumentiem. Viņš joprojām restaurē veco tehniku, jo jauno lielākoties neatmaksājoties remontēt, un ir lepns mūsdienu paaudzei parādīt, kā savulaik cilvēki skatījās televizoru, mazgāja veļu, klausījās mūziku un kas bija neatsverami palīgi ikdienā.