AKTUĀLAIS

MUZEJA APMEKLĒJUMA NOTEIKUMI

*Muzejā vienlaikus drīkst uzturēties 15 viesi.
*Pieaugušajiem nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.
*Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu.
*Bērni līdz 12 gadu vecumam muzeju var apmeklēt ar pieaugušo, kam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.
*Visiem apmeklētājiem no 7 gadu vecuma jālieto sejas maskas un jāievēro 2 m distance.
Paldies par sapratni un uz tikšanos!
Papildu informācijai aicinām sazināties ar muzeju pa 65024345 vai rakstot uz ogresmuzejs@ogresnovads.lv

IZSTĀDE "SARKANBALTSARKANĀ LATVIJAS KAROGA STĀSTS"

Vēsturnieka Tāļa Pumpuriņa veidotā izstāde iepazīstina ar valsts karoga – mūsu valsts būtiskākā simbola – vēsturi, kas cieši saistīta ar Latvijas un tautas vēsturi.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kāpēc tieši Cēsis tiek uzskatītas par karoga izcelšanās vietu un kad tas ieguva savu karmīnsarkano krāsu. Interesenti varēs izsekot karoga līkločiem dažādo politisko valdīšanu laikos un notikumos – veidojoties latviešu strēlnieku bataljoniem Pirmajā pasaules karā, nozīmīgajā 1918. gadā, kad Latvija ieguva neatkarību, karoga aizliegumā vairākas gadu desmitgades, kad tas par spīti varai tika slēpts un glabāts, un tā augšāmcelšanu atkal Trešās atmodas laikā.

Izstāde apskatāma līdz 5. decembrim.

ANIMĀCIJAS FILMA "KAROGA STĀSTS"

Animācijas filmu dažāda vecuma skatītājiem  veidojusi Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, tehnisko jaunrades namu “Annas 2” un animatori Ilzi Rusku.

“Varbūt karoga dzimtene ir Rīga, varbūt visa Vidzeme, varbūt katra latvieša sirds. Arī tava. Kamēr ir atmiņas, ir stipra tauta, tai ir nākotne. Karoga stāsts nebeidzas,” animācijas filmā uzsver Karogs, ko ierunājis aktieris Gundars Āboliņš.

"Karoga stāstu" iespējams noskatīties, uzklikšķinot uz saites:

PĀRGĀJIENA MARŠRUTS - OGRES KANGARI

Piedāvājam izstaigāt pārgājiena maršrutu, kas ļaus labāk iepazīt kalnus Ogres pilsētā. Aplūkojiet fotoattēlu galeriju un iepazīstieties ar stāstu muzeja mājaslapā (http://www.ogresmuzejs.lv/.../virtua.../params/group/198081/) vai “Facebook” vietnē (https://www.facebook.com/media/set?vanity=ogresmuzejs...).

Lūkojoties vēsturiskajos attēlos, varēsit salīdzināt, kā pilsēta laika gaitā mainījusies.

Esam iezīmējuši maršrutu karšu pārlūkā "BalticMaps" (https://ej.uz/Ogres-Kangariem).Pieejams arī “GPX” fails (http://www.ogresmuzejs.lv/.../virtua.../params/group/198081/ lapas lejasdaļā), kas ērti lietojams, piemēram, LVM GEO mobilajā lietotnē.

Kopējais kartē iezīmētais pārgājiena garums ir 14 kilometri (7 kilometri – Pārogrē un 7 kilometri – Ogres centrā un Jaunogrē).Pārgājiena maršruts vijas cauri gan urbānajai pilsētas daļai (ar asfalta, bruģa un grants segumu), gan zaļajai zonai (parku celiņiem un gājēju iestaigātām meža takām bez speciāla labiekārtojuma).

Ikviens arī tiek aicināts izpildīt uzdevumu – ATMINĒT KRUSTVĀRDU MĪKLU (http://www.ogresmuzejs.lv/.../virtua.../params/group/198081/ lapas lejasdaļā pieejams uzdevuma PDF fails). Mīklas atminējumi atrodami vietās, kurām cauri ved pārgājiena maršruts.

Uzdevuma atrisinājumu var iesniegt muzejam klātienē vai sūtot uz e-pasta adresi ogresmuzejs@ogresnovads.lv. Ikvienam mīklu minēšanas dalībniekam sarūpēts NELIELS MUZEJA GATAVOTS TEMATISKS SUVENĪRS – kalendārs ar Ogres Kangaru kalnu ilustrāciju (pieejams, ierodoties muzejā).*Ogres pilsētas kalnu shematiska ilustrācija. Attēlā atzīmētie augstumi skatīti LVM GEO tīmekļa vietnē pieejamajā kartē; zīmējumā tiem ir ilustratīvs mērķis.

JAUNA IZSTĀDE

Alekseja Naumova personālizstāde "AINAVAS" (līdz 12.12.)

Aleksejs Naumovs ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu Latvijas plenēristiem un izcils krāsu un gaismu saspēles meistars. Mākslinieks šovasar gleznoja Francijā, uzturoties mākslas rezidencē Esparū pilī. Daļa jaunāko darbu skatāma arī šajā izstādē.

A. Naumovs ir mirkļa noskaņu virtuozs, precīzi uztverdams un poētiski atklādams gan atmosfēras vienreizējo raksturu, gan ietverot ainavā savus ceļinieka vērojumus un pārdomas. Mūždien mainīgā ainava, te mākoņu spēles, te jaunas ēnas nenovēršamajā dienas stundu tecējumā mudinājušas mākslinieku izkopt a la prima jeb viena paņēmiena tehniku. Šādu gleznošanu raksturo spontanitāte bez iepriekšējām skicēm, kad gleznas tiek iesāktas un arī pabeigtas dabā.

A. Naumovs ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, bijis tās rektors (2007–2017). Aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis LR Kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Bijis iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Regulāri piedalījies izstādēs kopš 1979. gada, un kopumā sarīkotas vairāk nekā sešdesmit personālizstādes.

Foto - Anita Paegle

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

"Pietura Ogre"

Pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre” piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.
Tas ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. Par pirmajiem tās iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slavenā Ogres gaisa un peldu kūrorta atpūtniekiem, par ievērojamā padomju laiku uzņēmuma – Ogres trikotāžas kombināta veiksmēm un neveiksmēm.

Pietura Ogre tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.

Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.

Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.