Aktuālais pasākums

Izstādes "Latviskās dvēseles raksti" atklāšana

Tikšanās ar mākslinieku Valdi Celmu

     29. jūnijā plkst. 14:00

Izstādē būs iespējams iepazīties ar latviešu raksta un ornamentu nozīmi un kopsakarībām, apskatīt no Tautas tērpu centra "Senā klēts" eksponētus tērpus, kā arī dažādus etnogrāfiskos priekšmetus.

Atklāšanas dienā mākslinieka, baltu zīmju pētnieka Valda Celma stāstījums "Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis".

      Aktuālā izstāde    

Foto izstāde
"Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA - 100"


Lai pasaules ziņu aģentūras un vietējos medijus informētu par notikumiem Latvijas teritorijā, 1919. gada 4. martā Latvijas Pagaidu valdības Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izdod rīkojumu par Latvijas preses biroja izveidi. Biroju nodēvēja par „Latopress”, uz tā bāzes gadu vēlāk tika veidota ziņu aģentūra LETA jeb Latvijas Telegrāfa aģentūra.

Būtisks datums Nacionālajai ziņu aģentūrai ir 1931. gada 12. augusts, kad tiek publicēta pirmā LETA (toreizējās LTA) fotogrāfija. Šogad aprit 88 gadi kopš pirmā LETA fotogrāfa radītā fotoklikšķa. Informācijas aģentūras pārstāvji šo skaitli dēvē par simbolisku, kā divas bezgalības zīmes, kas simbolizē fotogrāfijas nezūdamību un apturētā mirkļa mūžību.

Jau gadsimta garumā LETA darbinieki rūpējas par sabiedrībai svarīgāko notikumu atspoguļošanu. Nacionālā informācijas aģentūra LETA par savu profesionālo mērķi uzskata būt ietekmīgākajai un inovatīvākajai informācijas aģentūrai Baltijā. Tādēļ aģentūrā vienmēr darbojušies augstas klases profesionāli fotogrāfi, kuru darbs ir atrasties īstajā vietā un laikā, lai radītu sabiedrībai nozīmīgu notikumu attēlojumu fotokadros.

Šobrīd LETA fotogrāfu komandā strādā seši fotoreportieri: pieredzējušie un profesionālie – Evija Trifanova, Edijs Pālens, Ieva Leiniša, Ieva Makare, kā arī jaunās fotogrāfes  –  Paula Čurkste un Zane Bitere, kuras komandai pievienojās tikai pirms dažiem gadiem. Fotogrāfu komandas ikdienas veikumam līdzi seko Sintija Zandersone, kura reizēm veic arī fotogrāfes darbu. Nodaļu vada fotoredaktore Elita Cīrule. Laika gaitā izkristalizējušās tās tēmas, kas tuvākas katra fotogrāfa raksturam un interesēm, taču tēmu loks, kurā orientējas fotogrāfi, ir ļoti daudzpusīgs – politika un uzņēmējdarbība, kultūras, mākslas un izklaides vide, kā arī sporta pasaule.

Izstādē „Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100” būs skatāmi spilgtākie LETA profesionāļu komandas pēdējos gados radītie fotomirkļi. Izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma no 2. maija līdz 21. jūnijam.

 

"No bankas līdz muzejam"


Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.Ekspozīcija
"Pietura Ogre"


Pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre” piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.

Tas ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. Par pirmajiem tās iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slavenā Ogres gaisa un peldu kūrorta atpūtniekiem, par ievērojamā padomju laiku uzņēmuma – Ogres trikotāžas kombināta veiksmēm un neveiksmēm.

Pietura Ogre - tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.

Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.

Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.


 

 

Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 

 .