Ekskursijas ierobežojumu laikā

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu no 15. novembra ekskursijas organizējam interesentiem ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. 

Eskursijās var piedalīties arī jaunieši, kuriem ir vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī skolēni līdz 12 gadu vecumam, kuri ir veikuši Covid-19 testu izglītības iestādē organizētā skrīninga ietvaros.

Vienā grupā drīkst būt ne vairāk kā 20 personas.

***

Ekskursijas gida pavadībā ir interesants un izglītojošs brīvā laika pavadīšanas veids. Ogres Vēstures un mākslas muzejā piedāvājam muzeja speciālistu vadītas ekskursijas gan pastāvīgajā ekspozīcijā un izstādēs (Covid-19 ierobežojumu laikā tikai grupām līdz 5 cilvēkiem),  gan interesēm pielāgojamos maršrutos pa Ogres pilsētas centru (Covid-19 ierobežojumu laikā grupām līdz 20 cilvēkiem).

Pirmsākumi savulaik populārajam Ogres kūrortam meklējami 1861. gadā, kad atklāta Rīgas–Dinaburgas dzelzceļa līnija. 20. gs. 30. gados, atgūstoties no Pirmā pasaules kara postījumiem,  kūrorts piedzīvoja savu uzplaukumu. Tapa daudzu pazīstamu arhitektu (Vladimira Šervinska,  Dāvida Zariņa,  Teodora Hermanovska u.c.) projektētās ēkas, norisinājās rosīga kultūras dzīve.  Pilsēta un tās apkārtne vilināja kūrorta atpūtniekus ar savām gleznainajām ainavām un veselībai labvēlīgo vidi.

Kopīgā pastaigā, klausoties pilsētas vēstures stāstos, iespēja iepazīt pilsētu no jauna!

MUZEJS PIEDĀVĀ 2 TEMATISKĀS EKSKURSIJAS:

*pastaigu pilsētas centrā, iepazītoties ar tās vēsturi

*pastaigu Jaunogrē, iepazīstoties ar vasarnīcu arhitektūru, stāstiem par tās agrākajiem iedzīvotājiem un dzīvi Ogrē - agrākajā kūrortpilsētā.

Ekskursijas noslēgumā - sanatorijas apmeklējums, apskatot atjaunoto verandu un Anša Cīruļa zīmējumus galvenajā zālē.


Pieteikšanās

Pieteikties ekskursijām var, zvanot pa tālruni 65024345 vai ierodoties klātienē Ogres Vēstures un mākslas muzejā Ogrē, Brīvības ielā 36.

Ekskursija muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs:

Individuāli vai grupā līdz 30 pers.:

– 10 EUR (LV)*

– 15 EUR (RU, ENG) *

*Izmantojot gida pakalpojumus, ieeja muzejā – 0,5 EUR

– Ogres novada skolēnu grupām bez maksas

Ekskursija pa pilsētu: 

Individuāli vai grupā līdz 30 pers.:

– 20 EUR (LV)

– 25 EUR (RU, ENG)

– Ogres novada skolēnu grupām bez maksas