Ievas Epneres un Kristapa Epnera dubultizstāde 

28.08.–3.10.

Muzeja izstāžu zālē vienlaikus būs skatāma Ievas Epneres personālizstāde "Ceļojošais cirks Ogres muzejā" un Kristapa Epnera "Skrējiens. Dienasgrāmata".

Ieva Epnere 2019. gadā ieguva Purvīša balvu par izstādi "Dzīvo atmiņu jūra" laikmetīgās mākslas centrā "kim?". 

Viņas izstādes “Ceļojošais cirks Ogres muzejā” pamatu veido Rīgas cirka fotogrāfijas, kas tapušas no 2004. līdz 2008. gadam. Tas ir vēstījums par krīzes situāciju, neziņu, mūžīgo ceļu un māju neesamību. Cirks ir kā ģimene, kurā svarīga ir pēctecība un spēju pārmantojamība, ko mākslinieki nodod no paaudzes paaudzē. Daudzas radošās personības ir identificējušas sevi ar cirka māksliniekiem – cilvēkiem, kas dzīvo uz robežas.

Kristaps Epners "Skrējiens. Dienasgrāmata"

Ikdienas skriešanas treniņu reģistrācija ar videokameru un GPS rakstītāju aizsākās 2012. gada oktobrī. Laika gaitā materiālam uzkrājoties, darbs piedzīvojis vairākus "iznācienus" mākslas izstādēs, katru reizi mainoties izteiksmes veidolā.

"Cilvēkam nav viena vienīga centra. Radošās izpausmes sastāvdaļa ir vienlīdz svarīga kā citas izdzīvošanai nepieciešamās funkcijas. Mēs sastāvam no daudziem līmeņiem un telpām, kuras jāpiepilda. Ja tās nepiepilda, rodas diskomforts un mēs nobrūkam. Tas ir harmonijas jautājums,"  – tā Kristaps Epners.


Alekseja Naumova gleznas 8.10.–12.12.

Aleksejs Naumovs konsekventi darbojas ainavas žanrā, apliecinot plenēra glezniecības aktualitāti arī šodien. 

Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Bijis Francijas valdības stipendiāts, studējot glezniecību Parīzē. Regulāri piedalījies izstādēs kopš 1979. gada. 2013. gadā Aleksejs Naumovs nominēts Purvīša balvai par izstādi “Pasaules pilsētas” Valmieras muzeja Izstāžu namā. 

A. Naumovs saņēmis Latvijas Valsts Augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni. 2018. gadā LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē norisinājās viņa darbu retrospekcijas izstāde “Nebeidzamā ainava”.

No 2007. līdz 2017. gadam bijis LMA rektora amatā.

Mākslinieks saņēmis stipendiju radošajai darbībai un patlaban ir iedvesmas braucienā Francijā. Rudenī Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs skatāmi arī viņa jaunākie darbi.


Ernests Vītiņš. Stikls 26.11.–9.01.

Tiecoties pēc kā savdabīga, mākslinieks Ernests Vītiņš (1984) atklājis stikla krāvuma tehniku un kopš tā brīža ir sistemātiski attīstījis un pilnveidojis savu rokrakstu.  Mākslinieka dzinulis aizvedis līdz monumentālajai stikla mākslai, kas ir Latvijas laikmetīgās mākslas vidē neierasts formāts.

Ernests Vītiņš ieguvis plašāku ievērību ar savu grandiozo, 22 tonnas smago rokām darināto stikla mākslas darbu "Dabā" Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra foajē. Otrs arhitektuālais stikla mākslas darbs – grandioza vertikāla krāvuma stikla siena – apskatāma jaunuzceltajā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Līdz tam mākslinieks veiksmīgi attīstījis Latvijas mākslas vidē unikālo stikla krāvuma tehniku, veidojot dažādas skulptūras gan ārtelpām, gan iekštelpu dekoram. Līdztekus "Ernest Vitin Layered Glass Design" mākslinieks radījis arī otru savas mākslas un dizaina konceptu "Glasstone", kas nodarbojas ar jaunu piemiņas vietas koncepta izveidi un realizāciju un ir guvis atzinību arī ārpus Latvijas.