IZSTĀDES MUZEJĀ 2020. GADĀ

12.02.–8.03. BIRUTA DELLE "DABA SKATĀS UZ MUMS" 

Gleznotāja Biruta Delle mākslā ienāk 19. gs. 60. gados, un māksliniecei izveidojies raksturīgs neatkārtojams stils.  Gleznās noskaņām pilnas ainavas, portreti, klusās dabas. Kādā intervijā  Biruta Delle par sevi un savu darbu teikusi:

Neesmu ainaviste, esmu dabiste, un tā ir liela atšķirība.


13.03.–12.04.  PARALĒLĀS LĪNIJAS 

Žanete Žvīgure, porcelāns

Signe Kraukle, dizaina objekti

Mūsu paralēlo dzīves līniju aizsākums ir 1975. gadā. Tā jau dzīvē gadās, ka cilvēki kādu laiku dzīvo, mācās un darbojas līdzās, tad attālinās un atkal satiekas darbā un radošajā dzīvē. Esam ļoti atšķirīgas mākslinieciskajās izpausmēs, taču ar līdzīgiem priekšstatiem par mākslu un dzīves pieredzi. Mūsu ceturtās kopīgās izstādes darbos atspoguļojas jaunākie radošie meklējumi.


 

17.04.–24.05. IEVAS EPNERES UN KRISTAPA EPNERA DUBULTIZSTĀDE 

Ievas Epneres izstāde “Es mācēju danci vest”

Videodarbs “Deja” attīra tautas dejas uzslāņojumus, kas radušies  XX gadsimtā,  un mēģina atsegtajās “lauskās” ieraudzīt pirmatnējo saturu.

Kristapa Epnera izstāde „Skrējiens. Dienasgrāmata”

Es skrienu. Visbiežāk vienatnē, dažreiz ar draugu, vienmēr kopā ar videokameru. Šis ir laiks, kas pieder vienīgi man. No katra skrējiena tiek saglabāts attēls un līnija. Daudzi skrējieni ir līdzīgi, taču tie nekad neatkārtojas.

 


29.05.–5.07. GLEZNU IZSTĀDE "DAUGAVA"

Ūdeņiem bagātā Daugava un vēsturiskie notikumi tās krastos ir neizsīkstošs iedvesmas avots gan māksliniekiem un rakstniekiem, gan zinātniekiem un pētniekiem. Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki un Ķeipenes plenēra dalībnieki šajā izstādē ar krāsām, formām, izjūtām un asociācijām dāvinās skatītājiem katrs savu stāstu par Daugavu.10.07.–15.08. TUVUMĀ

Tēlnieces Vijas Dzintares 80 gadu jubilejas izstādē triju paaudžu mākslinieču skatījums uz pasauli un notikumiem  apkārt. Dažādi izteiksmes veidi – tekstilmāksla, fotogrāfija, glezniecība un tēlniecība – veido vienu stāstu par klātesamību.

Iespēja pabūt cilvēku, notikumu, izjūtu tuvumā, kas rosina uz pārdomām.


15.08.–18.10. AIZMIRSTIE SENIE MOTOCIKLI 

Izstāde vēsta par ogrēnieša – seno motociklu kolekcionāra un entuziasta Jura Rambas izaicinājumiem un neticamām veiksmēm pagājušajā gadsimtā, atrodot seno tehniku visneiedomājamākajās vietās. Tas būs stāsts par seno motociklu augšāmcelšanu no lūžņu kaudzēm un to restaurāciju. Būs apskatāmi reti un unikāli Latvijā lietotie motociklu modeļi no motorizācijas ēras sākuma līdz 1940. gadam. 


23.10.– 22.11. OGRES MŪZIKAS SKOLAI  60 

No nelielas skolas ar 30 audzēkņiem 1960. gadā Ogres Mūzikas skola izaugusi par nozīmīgu izglītības iestādi ar 405 skolēniem, kuri mūzikas prasmes var apgūt 17 izglītības programmās.

Gadu laikā skolu absolvējuši vairāk nekā 1500 audzēkņu – daudzi no viņiem ir pazīstami mūziķi un pedagogi. Skolēni ir vairāku nozīmīgu konkursu un festivālu laureāti.

Izstādi papildinās mūzikas instrumentu klāsts no muzeja krājuma un privātkolekcijām.27.11.2020.–31.01.2021. EKSPEDĪCIJA – MEŅĢELE

Meņģeles pagasts ir viens no deviņiem Ogres novada pagastiem. Apdzīvotā vieta veidojusies pusotra kilometra attālumā no vēsturiskā Meņģeles muižas centra, padomju gados kļuvusi par kolhozu “Meņģele” un par ciema padomes centru. Kāda mūsdienās ir Meņģele un tās ļaudis? To 2019. gada rudenī ekspedīcijā devās lūkot Ogres muzeja speciālisti. Izstāde “Ekspedīcija – Meņģele” ir stāsts par to, kāds atklājās viens no tālākajiem novada pagastiem.
 
 
Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

 .