Aktuālā izstāde

Kolekcionāra Jura Rambas izstāde "Aizmirstie senie motocikli"

Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 15. augusta līdz 18. oktobrim varēs aplūkot izstādi “Aizmirstie senie motocikli”, kur būs skatāma ogrēnieša Jura Rambas restaurētā mototehnika.

Pēc Latvijas Neatkarības zaudēšanas attiecības ar rietumvalstīm strauji pārtrūka, un pirmskara motocikliem vairs nebija pieejamas rezerves detaļas. To motori tika izmantoti saimniecības vajadzībām, bet pārējās detaļas izkausētas, vai pamestas novārtā. Tās, izklīdušas ne tikai pa Latviju, bet arī Eiropu, Japānu un ASV, kopā samontēt bija uzņēmies Juris Ramba, kas, daloties ar savu pieredzi, smejas, ka detaļas ir atrastas visneticamākajās vietās vai iemainītas pat pret suņu būdu.

Ogrēnieša aizrautība slēpjas dziļā patriotismā pret Latvijas tautu, un, kā pats atklāj, kas reizēm citiem ir šķitis bezvērtīgs, viņš pretstatā, ilgu gadu laikā, ir spējis pārvērst par pasaulē atzīstamu un pat unikālu. Latvijas moto vēstures mantojums mūsdienās tiek saglabāts tieši caur kolekcionāra J. Rambas entuziastisko un neatlaidīgo darbu.

 Ar piecdesmit gadu laikā krāto pieredzi restaurācijā seno spēkratu entuziasts nu jau aktīvi dalās arī starptautiskos semināros. Viņa mērķis ir popularizēt Latvijas tēlu, piedaloties un organizējot starptautiska līmeņa pasākumus. Pasaules mēroga rallija iedvesmā tapa arī pirmais seno motociklu salidojums “Kurzemes Riņķis”.Izstādē J. Ramba stādīs priekšā jau restaurētus motociklus, kas ir daļa no iespaidīgas un teju aizmirstas moto vēstures. Izstādes apmeklētāji pirmo reizi varēs kļūt par lieciniekiem ļoti unikāliem un vērtīgiem eksemplāriem – to skaitā ne tikai kolekcijas vissenākajam motociklam, kas piedalījies ari prestižajā Braitonas rallijā, bet arī citiem reti sastopamiem spēkratiem un to detaļām.

Tiks atklāti dažnedažādi noslēpumi kā, piemēram, ko Brīvības pieminekļa zvaigznes ir darījušas Ogrē 2001. gadā, kā dažādi vēstures notikumi ir ietekmējuši motosporta attīstību Latvijā un kādu iespaidu tas ir atstājis uz iedzīvotājiem. Lai uzzinātu vairāk par J. Rambas izaicinājumiem un veiksmes stāstiem, interesenti ir aicināti Ogres Muzejā.

Izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim.


Fotoizstāde "Ogre un ogrēnieši"

Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 21. augusta līdz 6. septembrim būs skatāma žurnālista, redaktora un izdevēja Jāņa Mozuļa fotoizstāde „Ogre un ogrēnieši”, kura ir veltīta J. Mozuļa 80 gadu jubilejai.

No noliktavas pārziņa līdz pat žurnāla galvenajam redaktoram un uzņēmējam – Jānis Mozulis ir bagāts ar ilgu gadu laikā krātu daudzpusīgu pieredzi un dziļām zināšanām daudzās jomās. Viņš ir beidzis Rīgas Kooperatīvo tehnikumu, apgūstot prečziņa specialitāti un no 1960. gada līdz 1971. gadam strādāja par noliktavas pārzini Ogres rajona patērētāju biedrību savienībā. Bija arī patērētāju biedrības fizkultūras kolektīva vadītājs, rajona riteņbraucēju izlases treneris, vairrākkārtējs rajona čempions riteņbraukšanā un galda tenisā, vicačempions slēpošanā un biatlonā, sporta meistarkandidāts riteņbraukšanā.

J. Mozulis savu žurnālistikas karjeru uzsāka kā korespondents laikrakstā ”Padomju ceļš”. Ar izcilību beidzis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti, turpināja savas studijas arī aspirantūrā, paralēli uzsākot darbu laikrakstā „Cīņa”, „Rīgas Balss”, tad „Diena” un vēlāk kā galvenā redaktora vietnieks laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Viņš tika apbalvots ar Latvijas labākā žurnālista Gada balvu. Tie, kuri sekojuši līdzi J. Mozuļa žurnālista gaitām, atceras viņu kā asu publikāciju autoru, „revolverreportieri”. 90. gadu sākumā Mozulis savu pieredzi izmantoja, lai uzsāktu veiksmīgu uzņēmējdarbību – izdeva žurnālu „Mans Īpašums”, kļūstot arī par tā galveno redaktoru.

Kopš darba uzsākšanas Ogres rajona laikrakstā „Padomju ceļš”, astoņu gadu laikā tapis liels skaits J. Mozuļa fotogrāfiju, kas ataino svarīgākās norises Ogres rajonā 1970. gados. Daļu no fotoarhīva Ogres Vēstures un mākslas muzejam ir nodevusi Dzintra Mozule. Fotomateriāls ir vērtīgs muzeja krājuma un Ogres novada vēsturiskā mantojuma papildinājums.


                                                                                           "No bankas līdz muzejam"

Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. 

Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

 .