Aktuālais pasākums

Patriotisko rotu darbnīca


Svētdien, 10.novembrī, Ogres Vēstures un mākslas muzejā plkst. 13.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina piedalīties patriotisko rotu gatavošanas darbnīcā, kuru vadīs tekstilmāksliniece Līva Kaprāle.

Gaidot valsts svētkus, tiek rotātas ielas un mājas, sarkanbaltsarkanās, mūsu valsts karoga krāsas, redzamas it visur. Radot un daloties svētku noskaņojumā, aicinām ļauties radošam piedzīvojumam kopā ar ģimeni un draugiem, veidojot patriotiskas un oriģinālas rotas, telpu dekorus un aksesuārus, ar kuriem izdaiļot sevi un telpas.

Šogad gatavojoties svētkiem veidosim  ne tikai aksesuārus apģērbam, bet arī piedomāsim, kā vienkārši, bet interesanti izgreznot svētkiem arī telpu sev apkārt. Vērosim un meklēsim mūsu nacionālās simbolikas krāsas dabas materiālos, papildinot tos un izceļot ar dekoratīvajiem materiāliem, radīsim gan dekorus galdam, piekāršanai telpā vai savā piemājas dārzam. 

Laipni gaidīts ikviens interesents!

Dalība darbnīcā ir bez maksas. Visi izejmateriāli tiek nodrošināti uz vietas.
      Aktuālā izstāde    

 „(PĀR)MAIŅAS”
Ogres foto kluba 50 gadu jubilejas izstāde


Izstādes atklāšana - 26. oktobrī plkst. 12:00

Izstādē skatāmi tā vadītāju - Ziedoņa Krūmiņa, Egona Spura, Aleksandra Zobena, Raimo Lielbrieža, Vitauta Mihalovska un citu kluba biedru senāk tapušie darbi. Savu veikumu rādīs arī kluba šī laika fotogrāfi.

Izstāde ievadīs Ogres foto kluba organizēto starptautisko fotogrāfijas semināru "Egona Spura ceļš", kas šogad jau desmito reizi noritēs Ogres Kultūras centrā.

Foto kluba pirmsākumi saistāmi ar kādreiz populārajām radošajām sacensībām starp Latvijas pilsētām, kas tika raidītas televīzijā. 1969.gadā televīzijas raidījumā tikās Ogre un Kuldīga. Sacentās arī abu pilsētu fotogrāfi un skatītāji par labākiem atzina ogrēniešu darbus. Pēc konkursa tā dalībnieki turpināja tikties un izveidoja foto klubu.

Pagājušā gadsimta 70. un 80. gados Ogres foto klubs (no 1978.gada Tautas fotostudija “Ogre) kļuva par Latvijas fotogrāfijas radošās domas, inovāciju un māksliniecisko impulsu centru. Kluba ilggadējais vadītājs - no 1975. līdz 1990. gadam bija izcilais fotogrāfs Egons Spuris, kura fotogrāfiju kolekcija ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Kopā ar Egonu Spuri. Ogrē darbojās tagad starptautiski pazīstamie Latvijas fotogrāfi Andrejs Grants un Inta Ruka. Mākslas zinātniece Laima Slava foto kluba darbību šajā laikā raksturo tā: “Var teikt, ka Latvijas fotogrāfijas intelektuālais centrs palēnām pārvirzījās uz Ogri, kur notika kas visai atšķirīgs no tā, kas plauka foto klubu vidē citviet.”

Foto kluba pamatvērtības vienmēr ir bijušas saistītas ne tikai ar tehnisko prasmju pilnveidošanu, bet arī zināšanu un redzesloka paplašināšanu. Ļoti svarīgs aspekts ir arī vide, kurā darbojas dalībnieki - domu apmaiņa, dalīšanās pieredzē un radošā sacensība. Egons Spuris 1984.gadā laikrakstā “Padomju Jaunatne” atzīst: “Galvenais, jūtu, ka studijā cilvēki kļūst gaišāki. Šī pārliecība man sagādā vislielāko gandarījumu. Studija rāda, ka manam mūžam tomēr ir lietderības koeficients. Mākslas gaišums, ko cilvēki saņem studijā, tiek sēts tālāk.”

Mainās valsts iekārtas un paaudzes, taču kluba tradīcijas dzīvo arī šodien. Ogres foto klubā savu redzējumu veido jauna maiņa.

Ar kluba sasniegumiem un paveikto 50 gadu laikā Ogres Vēstures un mākslas muzejā varēs iepazīties  līdz 8. decembrim.


Ainas Bērziņas izstāde 
„It kā. caur logu

Aina Bērziņa ar kolāžu veidošanu aizrāvusies jau vairāk nekā piecdesmit gadus, dienu no dienas rūpīgi atlasot, griežot un līmējot kopā attēlus, kas neviļus ir izveidojuši katras desmitgades atspoguļojumu.

Aina savus darbus sauc par līmējumiem, sākumā izgrieztos attēlus līmējusi kladēs, vēlāk uz dažādiem formātiem un materiāliem. Iespēju robežās, katram laikam, izvēlēts piemērotākais, sākotnēji tie bijuši kurpju kastes vāki vai kartona loksnes, taču pēdējos gados radītie darbi ieņēmuši konkrēto A4 izmēra formu un labākie tiek ielaminēti, tādā veidā pasargājot tos gan no ikdienas nobružājuma, gan no vēlmes kaut ko pārtaisīt.

Mainoties darbu fona krāsām, teju no katra pretī veras kāds cilvēks, tādejādi ikviena kolāža kļūst par nelielu īsfilmu, kas stāsta par pasaulē aktuālo.


       "No bankas līdz muzejam"


Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.Ekspozīcija
"Pietura Ogre"


Pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre” piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.

Tas ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. Par pirmajiem tās iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slavenā Ogres gaisa un peldu kūrorta atpūtniekiem, par ievērojamā padomju laiku uzņēmuma – Ogres trikotāžas kombināta veiksmēm un neveiksmēm.


Pietura Ogre - tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.


Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.


Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.


 

 

Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 

 .