AKTUĀLI


Ekspozīcija papildināta ar audiogidu

Desmit stāstos iespējams uzzināt par Ogres vēsturi, pašu muzeja ēku, kurā sākotnēji atradās banka, un agrākajiem laikiem. 

Piekļuve audiostāstu QR kodiem, izmantojot telefonkameru.

Stāstus iespējams noklausīties arī muzeja mājaslapā.

Latviešu valodā: http://www.ogresmuzejs.lv/.../izst.../pastaviga-ekspozicija/


JAUNA IZSTĀDE




 Lauras Makabresku sakrālās mākslas izstādi “Mierinājums”

Laura Makabresku (īstajā vārdā Kamila Kansy) ir starptautiski pazīstama vizuālā māksliniece un stāstniece. Dzimusi 1987. gadā Bžeško, Polijā. Studējusi literatūru Krakovas Pedagoģijas universitātē. Pašlaik kopā ar vīru dzīvo un strādā Polijas laukos.

L. Makabresku ir vairāku nozīmīgu mākslas foto konkursu laureāte. Mākslinieces darbi ir tikuši izstādīti Venēcijā, ASV, Kanādā, Francijā, Beļģijā, Polijā un citur, kā arī publicēti daudzos starptautiskos mākslas žurnālos.

Baltijas valstīs L. Makabresku izstādi varēs skatīt pirmoreiz.

Mākslinieces fotogrāfiju pamatā ir gleznieciski estētisks vēstījums, kur, izmantojot sirreālismu  un simbolismu, notiek atraušanās no reālās pasaules, nokļūstot aizlaicīgā telpā.

Katrā  fotogrāfijā ir sava mīkla un stāsts aiz tās - tikpat noslēpumains kā pati fotogrāfija. Darbi ir piepildīti ar garīgumu, Bībeles un apokrifiskām atsaucēm, mītu simboliku un savdabīgu  noskaņu. Tie izraisa spēcīgas emocijas, neatstāj vienaldzīgu skatītāju. Fotogrāfijām nav robežu – tās rosina iztēli un turpina mājot cilvēku apziņā.

Esot tuvu simbolisma virzienam, L. Makabresku fotogrāfijas veido vizuālas metaforas.  Mierinājums kā dvēseles mūžīgais transcendentālais virziens  ir mākslinieces daiļrades centrālā tēma, kā manifests. Izstādē “Mierinājums” tiks atklāta laikmetīgās mākslas sakrālā dimensija. Autore stāsta, ka viņu iedvesmo klusums, pareizticīgo ikonas un  maģiskā reālisma literatūra.

Mākslas radīšana ir daļa no viņas vienkāršās ikdienas dzīves un tiek gūta no mākslinieces personīgās pieredzes. L. Makabresku darbu iegūtā popularitāte atklāj šīs vienreizējās pieredzes kopību ar līdzcilvēkiem un apliecina, ka viņas darbos ir ‘’kādas patiesības druskas’’ par mūsu eksistenci uz šīs zemes.

Izstādes kuratore Elīna Cērpa. Izstāde tapusi sadarbībā ar scenogrāfu Artūru Arni.

Projektu atbalsta Ogres novada pašvaldība un Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

Vairāk informācijas: http://www.ogresmuzejs.lv/, https://lauramakabresku.com


PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

"Pietura Ogre"


Pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre” piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.
Tas ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. Par pirmajiem tās iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slavenā Ogres gaisa un peldu kūrorta atpūtniekiem, par ievērojamā padomju laiku uzņēmuma – Ogres trikotāžas kombināta veiksmēm un neveiksmēm.


Pietura Ogre – tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.

Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.

Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.